Η Τοπική μας παρά τις δύσκολες ώρες που ζει ο Νομός μας και όλα τα μέλη του Δ.Σ. της Τοπικής μας βρίσκονται σε εκτέλεση υπηρεσίας μιας και βρισκόμαστε σε κατάσταση επιφυλακής , κατόπιν αιτήματος της I.P.A. PADOVA Ιταλίας, είχε χτες (10-09-2023) συνάντηση με 27 Ιταλούς προκειμένου να διευκολυνθούν κατά την παραμονή τους στην Καλαμπάκα στην οποία και διανυκτέρευσαν .
Οι φιλοξενούμενοι μας οι οποίοι ταξιδεύουν με 14 μοτοσικλέτες, ήταν γνώστες τις κατάστασης που αντιμετωπίζει όλη η Θεσσαλία, εξέφρασαν τις ευχαριστίες για την βοήθεια μας και την στήριξη τους στις δυσκολίες που περνά ο Νομός μας.
Στην συνέχεια ακολούθησε δείπνο στο ξενοδοχείο FAMISSI EDEN το οποίο και ευχαριστούμε για την βοήθεια του και έγινε ανταλλαγή αναμνηστικών.
Εκ μέρους της Τοπικής μας τους συνάντησε ο Βοηθός Γραμματέα κ. Νίκος Τζοτζομήτρος .
SERVO PER AMIKECO
(Υπηρετώ δια της φιλίας)
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας
ΔΡΑΓΟΥΤΣΟΣ Βασίλειος ΜΑΣΤΟΡΑΣ Μιχαήλ
![](https://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG-32e63477065c9617ecec62bd0d152e7f-V-1024x923.jpg)
![](https://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG-d36f039d61f9372e2304890b16d4b2c1-V-967x1024.jpg)