Η «Ημέρα της Αστυνομίας» και η μνήμη του Προστάτη του Σώματος Μεγαλομάρτυρα Αγίου Αρτεμίου εορτάστηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου Τρικάλων, την Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019.
Μετά τη Θεία Λειτουργία, τελέστηκε Δοξολογία και η Ακολουθία της Αρτοκλασίας, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Τρίκκης και Σταγών κ. Χρυσοστόμου.
Την Τοπική μας εκπροσώπησε ο Α Αντιπρόεδρος κ. Γεώργιος ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ, ο Β Αντιπρόεδρος κ. Αλέξανδρος ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ και ο Γ Αντιπρόεδρος κ. Στέφανος ΑΡΓΥΡΊΟΥ.
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/11/72688256_1434767673314066_1015238055826554880_o.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/11/72714988_1434767879980712_8868652465994596352_o-1024x768.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/11/74610100_1434767979980702_4958734382559920128_o-1024x768.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/11/73060224_1434767786647388_6891831435150229504_o-1024x768.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/11/74483140_1434768106647356_5444368057000525824_o-1024x768.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/11/75252895_1434768219980678_4809204297285763072_o-1024x768.jpg)