Με όλες τις δέουσες τιμές και κάθε μεγαλοπρέπεια, πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 8 Μαρτίου 2019, η εκδήλωση μνήμης προς τιμήν των μαχητών του 5ου Συντάγματος στο “Ύψωμα 731” , στον χώρο του μνημείου στο 6ο χλμ. της Ε.Ο. Τρικάλων-Καρδίτσας.
Στον Ιερό Ναό Αγίας Κυριακής, πραγματοποιήθηκε Όρθρος και Θεία λειτουργία και ακολούθησε τέλεση Ιερού Μνημόσυνου υπέρ των πεσόντων.
Η Τοπική μας (Ι.Ρ.Α. Τρικαλων), προσκεκλημένη της Περιφέρειας Θεσσαλίας-Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων εκπροσωπήθηκε από τον κ. ΦΛΟΚΑ Ιωάννη, ο οποίος και κατέθεσε στεφάνι ως ένδειξη σεβασμού και τιμής στους νεκρούς μας.
ΑΘΑΝΑΤΟΙ !!!
SERVO PER AMIKECO
(Υπηρετώ δια της φιλίας)
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας
ΜΠΕΓΑΣ Αχιλλέας ΔΡΑΓΟΥΤΣΟΣ Βασίλειος
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/04/53365816_1123629397761230_1490357581607075840_o-1024x573.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/04/53541741_1123629164427920_9087657349543362560_o-1024x768.jpg)
![](http://ipatrikala.gr/wp-content/uploads/2019/04/54230659_1123629011094602_3953757858302001152_n.jpg)